Poradnia masażu zajmuje się terapią narządów ruchu w sposób manualny

Leczenie w poradni masażu obejmuje:
MASAŻ KLASYCZNY/ LECZNICZY
Masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia oraz dobrego samopoczucia. Polega on na stosowaniu systematycznych ruchów nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Można go łączyć z innymi zabiegami leczniczymi tj. aromaterapią czy hydroterapią.
MASAŻ IZOMETRYCZNY
Polega na specjalistycznym i ukierunkowanym oddziaływaniu na tkanki bodźca mechanicznego wytwarzanego przez ręce terapeuty. W tym celu wykorzystuje się zestaw technik aplikowanych na mięśnie poddane skurczowi izometrycznemu, czyli takiemu podczas którego zmianie ulega jedynie stopień napięcia mięśni, długość pozostaje bez zmian – co wyróżnia ten rodzaj zabiegu spośród innych.
MASAŻ STAWOWY/CENTRYFUGALNY
Masaż wykorzystywany w celu leczenia chorób na podłożu ortopedycznym i reumatycznym, a także przy urazach stawowych. Masaż stawowy/centryfugalny wykonywany jest najczęściej na stawach i w ich okolicy. Może być wykonywany w obrębie różnych stawów: stawu kolanowego, stawu skokowego, stawu ramiennego i obręczy barkowej.
DRENAŻ LIMFATYCZNY
Rodzaj masażu uciskowego wykonywanego w celu pobudzenia krążenia chłonki (inaczej limfy). Główne wskazania do wykonania masażu limfatycznego to zastoje limfatyczne, obrzęki powstałe na skutek operacji (np. po operacji tarczycy czy po mastektomii), cukrzyca.
MASAŻ SPORTOWY
Rodzaj masażu, który jest przeznaczony szczególnie dla sportowców. Przypomina on masaż izometryczny , ponieważ pomaga w odbudowie i przyroście masy mięśniowej oraz siły mięśniowej, a ponadto redukuje tkankę tłuszczową znajdującą się pod skórą. Masaż sportowy to ogólna nazwa, która łączy kilka rodzajów masażu (sportowy masaż kondycyjny, sportowy masaż treningowy, sportowy masaż przed zawodami, masaż sportowy przedwysiłkowy, masaż sportowy międzywysiłkowy, masaż sportowy powysiłkowy).